Çağımızın Hastalıkları

Resim4.jpg

Çağımızın Hastalıkları

Virüsler çok küçük organizmalardır. Kendi metabolizmaları yoktur. Bu sebeple tek başlarına yaşayamaz ya da üreyemezler.

İşte virüsler tam da bu noktada canlılık için tehlike arz ederler. Virüslerin yaşaması için canlı bir hücreye ihtiyaçları vardır. Canlı hücreye girdiklerinde ‘konak hücre’ olarak adlandırılan bu hücreyi imha ederler. Ve bu yolla protein kazanarak kendilerini kopyalar ve çoğalırlar.

Virüsler konusunda bilmemiz gereken en önemli noktalardan biri şudur: Virüslere karşı antibiyotiklerin etkisi yoktur. Virüslerin çoğalmasını engellemek için anti-viral ürünler kullanılır. Diğer bir yöntem de aşı olmaktır.

Öte yandan en etkili yöntemlerden biri ise güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmaktır. Güçlü bir bağışıklık sisteminde vücuda giren virüs türü ile savaşan vücudumuz belli bir sürede o virüse karşı bağışıklık kazanmış olur.

Karvakrol içeren VACROL setleri ile tanışmak için lütfen tıklayın.


Bazı bitkiler bir ömre değer, yaşam kalitenizi yükseltmeniz ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz için doğa tüm cömertliği ile karşınızda. Avrupa İlaç Ajansı’nın (EMA) alt ve üst solunum yolu hastalıklarında kullanımını onayladığı ve Anadolu’nun kadim bitkisi olarak tanınan kekiğin ana etken maddesi karvakroldür.

Özellikle fitoterapistlerin (Bitkilerle Tedavi Uzmanları) çeşitli basın organlarından koronavirüse karşı karvakrol içerikli standardize ürünlerin etkili olabileceğini açıklamaları gözleri kekik yağının en önemli öğesi olan karvakrole çevirdi.

Carmed İlaç da uzun süredir yaptığı araştırmalar sonucu karvakrol içeren ürünlerini sağlıklı yaşamak isteyen, yaşam kalitesini yükseltmek isteyenlerle buluşturmaya başladı.

Karvakrol içeren VACROL setleri ile tanışmak için lütfen tıklayın.