Karvakrol'ün Önemi?

karvakrolun-onemi.jpg

Karvakrol'ün Önemi?

Bazı bitkiler bir ömre değer, yaşam kalitenizi yükseltmeniz ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz için doğa tüm cömertliği ile karşınızda. Avrupa İlaç Ajansı’nın (EMA) solunum yolu hastalıklarında kullanımını onayladığı ve Anadolu’nun kadim bitkisi olarak tanınan kekiğin ana etken maddesi karvakroldür.

Özellikle fitoterapistlerin (Bitkilerle Tedavi Uzmanları) çeşitli basın organlarından koronavirüse karşı karvakrol içerikli standardize ürünlerin etkili olabileceğini açıklamaları gözleri kekik yağının en önemli öğesi olan karvakrole çevirdi.

CARMED İLAÇ da uzun süredir yaptığı araştırmalar sonucu karvakrol içeren ürünlerini sağlıklı yaşamak ve yaşam kalitesini yükseltmek isteyenlerle buluşturmaya başladı.

Karvakrol içeren VACROL setleri ile tanışmak için lütfen tıklayın.


Her Derde Deva Bitkiler…

Prof. Dr. Hüseyin Başer makalelerinde kekik yağının ana bileşiği karvakrolün biyolojik etkileri hakkındaki yazısında, kekiğin tüm bileşenleriyle günümüz hastalıkları için destek olarak kullanılabileceğini belirtmiştir.

Kekik, kekik yağı, kekik suyu ve özellikle karvakrol'ün mikrop öldürücü, kanser tedavisinde etkili, ağrı kesici, antioksidan, obeziteyi önleyici, karaciğeri koruyucu, haşaratları öldürücü, antioksidan, yara iyileştirici gibi özelliklerinin olduğunun altını çizen Prof. Dr. Başer, gıda takviyesi olarak hali hazırda kullanıldığını belirtmiştir.

Kaynak: Prof. Dr. K. Hüsnü Can Başer: Her Derde Deva Bitki “Kekik”…